Zirkonyum Diş Fiyatları

zirkonyum-diş-fiyatları
zirkonyum-diş-fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadar?

Zirkonyum 18. yüzyılda keşfedilmiş ve içinde bulunduğumuz yüzyılda estetik operasyonlarda kullanılmaya başlanmış metal grubuna dahil olan kimyasal bir elementtir. Kişiye uygulanan porselen diş fiyatları ise insanların ağızların aşınma, bozulma, renk kaybı gibi problemler yaşandığında uygulanan bir kaplama çeşididir. Ağızda olan ve estetik görünmeyen problemler insanların sosyal yaşamlarını ve fiziksel sağlık durumlarını doğrudan etkileyen, önemli faktörlerdendir. Ağız iki insanın birbiri ile doğrudan iletişim kurması esnasında en çok dikkat çeken organlardan biridir, insanlar ağız – el temizliğine bu tür öne çıkan organlar olmalarından dolayı çok önem verirler. Bu gibi pek çok sebepten dolayı ağızda meydana gelen ve kötü bir görünüşe sebep olan hastalıkların tedavi yöntemleri de estetik olmalıdır. Aşamalar bittikten sonra kötü görünen bir ağız görüntüsüne sahip olmak elbette hastayı sağlığına kavuştuğu için mutlu eder ancak bir yandan kendisi ile barışma sürecine hiçbir faydası olmaz.

Şeffaf dokusu ile diğer kaplamalara oranla dişte hiçbir kararmaya sebep olmaz. Bunun sebebi şeffaf dokusunun ışığı geçirmesinden kaynaklanmaktadır. İnsanların doğal dişleri de bu özelliğe sahiptir ve bu sebeple diğer kaplamalar gibi kararma yapmamaktadırlar. Daha beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişilere, ağız problemi yaşayan kişilere uygulanır. Bu materyalin en büyük özelliği metal içeriğe sahip olmaması sebebi ile metale duyarlı kişilerde de rahatlıkla kullanılabilmesidir. Hastaya tamamen doğal ve sağlıklı dişlerin garantisini sunan bir tedavi yöntemidir.

Hangi durumlarda kullanılır?
Zirkonyum diş kaplama fiyatları kişinin yaptıracağı sayıya göre veya genel sağlık durumunda operasyonu tehdit edecek bir durum bulunmayan, geçmişte geçirdiği operasyonlar incelendiğinde doktorun onayladığı her türlü hastanın ağız içinde uygulanabilir. Bu ağız problemleri; dişleri doğuştan ayrık olup zamanla daha fazla ayrılan hastalarda, dişleri kaza / hastalık gibi sebeplerle dökülmüş / kırılmış hastalarda, daha önceden yapılmış ancak memnun kalınmayan durumlarda, estetik olarak iyi görünmeyen dişlerin tedavisinde ve dişlerde renk kayması / renk solması gibi problemlerdir.

Nasıl yapılır?
Öncelikle hasta il doktor arasında yapılan görüşmeler ile başlar. Bu görüşmelerde hasta doktora nasıl bir ağıza sahip olmak istediğini ayrıntılı bir şekilde anlatır. Doktor hastanın bu görüşmeler sırasında anlattıklarını analiz ederek, ağız yapısında bir tarama işlemi gerçekleştirir. Tarama işlemi bilgisayar kullanılan veya kullanılmayan bir şekilde yapılabilir. Bilgisayar kullanılarak yapılan tarama işleminde 3 boyutlu tarayıcılar kullanılarak hastaya ağız görüntüsünün operasyon sonucunda nasıl görüneceğini anlatır. Bilgisayar kullanılmadan yapılan tarama işleminde ise doktor tarafından hastanın ağız ölçüsü alınır ve laboratuvar ortamında bu ölçülere dayanılarak beyaz protezler hazırlanır.

Zirkonyum kaplama tedavisi hastaların ağız sağlık durumuna göre farklı süreçlerde tamamlanır. Hastanın ağzında yapılması gereken öncelikli işlemler var ise ( diş çekimi, kanal vb. ) öncelikle bu işlemler tamamlanır. Bu sağaltma tamamlandığında veya hastanın ağzında başka bir problem bulunmuyor ise ortalama olarak 3 veya 4 seans sonunda hasta yeni dişlerine kavuşmuş olur. Hastanın ağız mikropları giderilip işleme başlanacak ise iyileştirme süresince hastanın problem yaşamaması için geçici bir diş verilir.

İkinci seans sonrasında hastanın nasıl bir diş yapısına sahip olacağı aşağı yukarı belirlenmiş olur. Hasta beğenmediği, yanlış bulduğu kısımlar var ise bunları doktoruna iletir. Doktor ile ikinci seansta gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda hasta tedavi sonucunda sahip olacağı ağız görüntüsü ile ilgili bir ön bilgi edinmiş olur. Son seansta işlem tamamlanarak hastaya sunulur, hastanın tekrardan beğenmediği kısımlar var ise doktor ufak düzeltmeler yapabilir.

1 yorum

  1. Günlük fiyat değişirmi arkadaşlar. daha geçen gün zirkonyum diş fiyatları hakkında bana 450 lira dediler bugün sordum 600 lira diyorlar acaba bu doların birden yükselişiyle ilgilimi keşke 2 hafta önce yaptırsaydım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.