Ucuz Diş Teli

ucuz-diş-teli
ucuz-diş-teli

Ucuz Diş Teli

Genellikle çocuk yaşlarda başta olmak üzere, dişlerin çok düzensiz çıkması, çene kaymalarının olası problemlerinde tamamen önüne geçebilmek için gerekli olan bir tekniktir. Ağız yapısında büyük önem arz eden bir durum olarak, kullanım süresi değişiklik göstermektedir. Genel kullanımı aksi bir durum görülmedikçe normal şartlarda sadece 1,5 veya 2 yıl kadar takılı kalır. Ağız yapısına hiçbir şekilde zararı olmamakla birlikte onarımı ve düzenli görünümü için yardımcı olmaktadır. En sık ihtiyaç duyulmasının nedeni ise, meydana gelen çarpıklıklardan ötürüdür. Yeni çıkan diş yapısının çocuk yaşlarda dökülme sonrasında kalıcı olarak çıkanların, çarpıklıklarında ve ağız içinde meydana gelen sorunların önüne geçmek amaçlı tercih edilir.

Eski zamanlarda uygulanan metal görünümlü yapıların aksine çok daha farklı şekil almış, kötü görünümün tamamen dışına çıkarak daha farklı ve tasarımı güzel bir görünüme sahip olmaktadır. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile farklı alanda diş kısmının içine takılan ve görünmeyenler de uygulanmaya başlamıştır. Ucuz diş telleri birçok alanda farklılık yaratarak uzun süreli kullanıma uygun bir şekilde kullanılmaktadır.

Çok uygun rakamlarda uzun süreli kullanım modelleri bulunmakta.
Estetik görünüme önem veren genç yaşta bireyler veya yaşı ilerlemiş kişiler için, dıştan görünenlerin dışında iç kısımda gizli kalan tellerin kullanımı daha çok tercih edilmektedir. Teknik kullanılmaya bağlandığı günden bu yana sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Ağız yapısına zarar vermemesinin yanı sıra, çene yapısını ve boşluklu görünümleri de düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Ucuz diş teli tasarımları arasında yer alan çok uygun fiyatlarda uygulanır. Renkli tasarımları olduğu kadar, seramik ve yapay diş görünüme sahip olanlar da tercih edilmektedir. Hastaları korkutmayan ve kolaylıkla tercih edilebilecek rakamlar arasındadır. Bunlar kalite ve malzeme donanımlarına göre birçok alanda fiyat farklılığı içerebilmektedir. Bunlardan başlıcaları ise;

– Tedavi süreci ve ağızda kalma süresi.
– Çarpık görünümün şiddetine göre tellerin sertlik durumu.
– Kullanılan ürünlerin türleri malzeme kalitesi.
– Hastanın bulunduğu yaş itibari.

Bir çok nedenden oluşabilmektedir. Gösterdiği etkiye nazaran çok uygun rakamlardadır. Eski zamanlara nazaran ise, çok uygun rakamlardadır. İlk çıktığı zamanlardaki ciddi rakamlar, günümüzde her bütçeye hitap edebilecek kadar uygun rakamlı. Hastanın bu tedaviden faydalanabilmesi için ağız yapısında tamamen orantısızlık olması gerekmemektedir. Ön kısımlardaki çarpıklıklar, çenenin yana kayması gibi birçok nedenden ötürü tercih edilebilir.

Uzaktan görünüm kadar titiz çalışmalarla elde edilmekte.

– Klasik braketler.
– Şeffaf plaklar yardımı ile braketsiz.
– Lingual braketler

Gibi farklı türleri bulunur. Son yıllarda özellikle bilinçlenen insanlar, görünümlerini daha titiz ve sağlıklı olarak sergilemek için taktırmayı tercih etmektedir. Fiyatlarında bir kaç yıldır azalma görülmesinin yanı sıra, kullanımında da bir o kadar artış görülmektedir. 20 dakika kadar kısa süre içerisinde takılması gerçekleşenlerin, uygulama tekniği ve takılacak iç ve dış kısmına göre, süre değişiklik gösterebilir. Ucuz diş teli kullanımında mükemmel ötesi sonuçlar ile karşılaşılabilir. İşlemleri son derece ağrısız ve sızısız gerçekleşmektedir. Uzun süreli kullanımı ve fırçalama esnasında oynama yapmaması için uzman tarafından takılması gerekir.

Tedavi süreci bittiği zaman ise son derece basit aşamalardan geçerek çıkarılmaktadır. İlk adaptasyon sürecinde hastanın yeni tellere alışması bir hayli zaman alabilir. Bu sebepten ötürü, uyumsuzluklar ve olumsuzlukların önüne geçebilmek için, özel olarak dişin iç kısmına görünmesini engelleyerek takılan teller daha sık tercih edilmektedir. Bu sayede Öz güven eksikliğinin de önüne geçilmektedir.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.