Ucuz Diş Protezi

ucuz-diş-protezi
ucuz-diş-protezi

Ucuz Diş Protezi

Çıkarılabilir veya sabit olarak tercih edilen protezler, ağız yapısına uygun ve son derece profesyonel olarak hazırlanmış olması gerekir. Ağız içerisindeki boşlukları doldurmaya veya tam olarak sabit bir şekilde kalıcı kullanılmasını sağlamak için tercih edilen ürün ağız yapısı, son yıllarda sıklıkla tercih edilen tekniklerden biridir. Akrilik yapı veya porselen malzemesi ile üretilmektedir. Tam türleri ağız kısmının tamamını kapsar. Kısmi olanlar ise, olmayan ve eksik olan diş yapısının yerine tercih edilerek çok uzun süre kullanıma müsait olarak tercih edilir. Tam olanlar ağız içerisinde yoğun boşluk olduğu durumlarda kullanılabilir.

Tabanı tamamen doğal et dokusunun yerini almak için akrilikten üretilir. Mümkün olduğu kadar yapay görünümden uzak olması için parlatılan ve et görünümüne sahip olan çok ucuz protez diş yapımlarına sahip olmak ve kullanmak mümkündür. Temiz ve uzun süreli olarak rahat kullanım sağlamak amacı ile kullanıma büyük ölçüde sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilebilecek kadar pratik bir yöntemdir. Üst kısımlar da damağın tamamını kaplar. Nedeni ise, ağız içinde daha rahat hareket edilmesini sağlamak ve kusursuz bir şekilde dil hareketlerine kısıtlama getirmeden kullanabilmektir.

Vakumlama tekniği ile sabit kalması sağlanmasının yanı sıra, istenen her an çıkarılabilme özelliğine sahip olan tam olanların, hijyeni de oldukça büyük ölçüde önem arz etmektedir. Yapıştırıcı kremlerin tercih edilebilme nedenlerinin arasındaki en önemli unsurlardan biri ise, sık olarak yaşanan protez arasına yemek kalıntısı ve artıkların girmesini engellemektir. Ana diş yapısından farksız olarak çiğneme alışma ve doku olarak normal ağız seviyesinde kullanım sağlanır. Bu açıdan son derece tercih edilebilir bir durumdadır.

– Tam,
– Bölümlü ,
– Geçici,
– Diş üstü protez, olmak üzere birçok farklı duruma göre ayrılabilir.

Ölçünün önemi:
Ölçü kaşığı ile ağız kısmının tam ve ince detaylı ölçüsünün alınması, sağlıklı kullanımı açısından büyük önem taşır. Prova esnasında yapay deneme ve kolaylık derecesi değerlendirilir. Sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak maliyeti uygun rakamlarda ve birçok çok ucuz diş protezi tercihi olarak kullanılabilir. Ağızdaki sert organlar çekildikten sonra hemen takılan ürünler, geçici olabilir. Kalıcılar ise, damak ve kökler tam anlamı ile iyileştikten sonra kalıcı olarak kullanılabilir.

Dokuların iyileşme süreci ise, 2 ay ile 10 hafta gibi bir vakit içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süreç kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bir kaç haftalık zaman içerisinde bunlara alışmak biraz zaman alabilir. Sonraki aşamalarda kişiler bu duruma alışarak bütünleşmektedir. Küçük tahrişler zaman içerisinde meydana gelebilir. Bu gibi durumlar alışma zamanına normal olarak karşılanır. uygun rakamlarda olması, kalitesinin düşük olduğu anlamına gelmemektedir. Çok uygun rakamlarda en iyi uygulaması gerçekleştiren birçok nokta bulunur.

Günlük hayatta kalıcı ve geçici etkisi ve fiyat aralıkları:
Konuşma, yemek yeme gibi durumlar bir hafta içerisinde kişilere farklı gelebilir. Bu gibi durumlar maksimum iki haftalık zaman içerisinde oluşumunu tamamlamış, kişiler ve ağız kısımları protezi tamamen kabul etmiş hale gelmektedir. Ana diş yapısından farksız olarak kullanılanlar, zaman içerisinde çok daha pratik olması nedeni ile kolaylık sağlayarak alışılacaktır. İlk zamanlarda kişiler tamamen uyum sağlaması için gece ve gündüz sürekli olarak kullanım gerçekleştirmesi gerekir. Bunun yanı sıra mutlak suretle hijyenine de dikkat edilmelidir. Ucuz protez diş kapsamında çok uygun rakamlarda yaptırabilmek mümkündür. Tercihler arasında uzun yıllar kullanmak amaçlı olarak uygun bir seçenektir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.