Şişli Dişçi

şişli-dişçi
şişli-dişçi

Şişli Dişçi – Nöbetçi Acil 24 Saat Açık

Ağız hastalıklarının birçoğu vücuttaki bir takım rahatsızlıkların habercisi olabiliyor. Bu sebeple doğru olduğu zannedilen ama aslında doğru olmayan bazı noktaların paylaşılması gerekiyor. Pek çok hastalık gerekli bakımların yapılmaması ve özensizlik sonucu ortaya çıkabiliyor. Şişli diş hastanesi bununla birlikte insanlar hatalı uygulamalar ve yöntemlerle aslında tedbir aldıklarını zannederken olumsuz etkilerde oluşabiliyor. Uzmanlar diş ağrısının dahi bazı psikolojik sıkıntılardan kaynaklı olabildiğini ve bu tür sorunların habercisi olduğunu vurguluyorlar.

Ağız sağlığı hakkında yeterince bilinçli olunmamasından kaynaklı ortaya çıkabilen sorunlar sonucunda beslenme, çiğneme, gülme ve konuşma bozuklukları ortaya çıkarak olumsuz yönde etkileri de olabiliyor. Bu yaşanan durumlardan dolayı kişilerde utangaçlık, asosyal olma eğilimi ve bir takım psikolojik sonuçlar oluşabiliyor. Peki, uzman 24 saat açık Şişli dişçi bilgilendirmelerine göre ağız ve diş sağlığı hakkında doğru olarak bilinen fakat doğru olmayanlar nelerdir?

Hakkında bilinmesi gerekenler
– Sert bir fırçanın beyazlaştırdığı düşünülür ancak bu düşünce yanlıştır. Çünkü asıl önemli olan fırçalama tekniği ve fırçanın yapısıdır. Sentetik kıl yapısına sahip olan bir fırça kullanılmalıdır.

– Hamilelik esnasında yaşanan kayıpları normalmiş gibi görülür fakat bu yanlıştır. Ağız bakımlarının düzenli ve doğru yapılması durumunda böyle bir durum söz konusu olmaz.

– Çocukların dişleri iğneyle çekildiğinde bir daha çıkmayacağıyla ilgili bir düşünce vardır. Ancak bu da doğru değildir. Önemli olan nokta hangi dişin çekilme işlemi yapılmıştır, neyle çekilmiş olduğunun önemi olmaz.

– Süt dişlerinin önemli olmadığı düşünülür. Aslında bu kendilerinden sonra gelecek olanlar için yer tutan unsurlardır ve bu yüzden önemlidirler.

– Taş temizliğinin her zaman yapılması gereklidir düşüncesi de maalesef doğru değildir. Yapılan temizlik işleminde yüzeyde bulunan ve yapısına ait olmayan maddeler yok edilir. Eğer ki kişi bakım yapmaz ise mine tabakasındaki taşlarının oluşması her zaman muhtemeldir ve ağız sağlığı bakımından bunların temizliği de yapılmalıdır.

– Çarpık, ayrık ve görüntü bozukluğu olanlar sadece erken yaşlarda düzeltilebilir düşüncesi de oldukça yanlış olan kavramlardandır. Bu tür sorunlar her yaşta uygulanabilecek doğru yöntemlerle düzeltilebilir. Çünkü tel ile yapılan uygulama her yaştaki kişiye yapılabilir.

– fırçalanırken diş eti kanamasının sorun olmadığı düşünülür. Aslında bu durum oluşan iltihabın en önemli belirtilerindendir. En kısa zamanda da doktor tarafından kontrol edilmesi gereklidir. İstanbul’ da konusunda pek çok uzman hekim bulunmaktadır. Özellikle merkezi bölgelerden acil Şişli nöbetçi dişçi seçimi için uygun lokasyonlardandır.

– Ağrıyanlar için üzerine aspirin konulmasının iyi geldiği söylenir ve bu kesinlikle hatalı bir yöntemdir. Aspirin ağrıyı dindirmemekle birlikte aynı zamanda yara oluşmasına da neden olabilir.

– Ağız kokusu herkeste olmaz ve oluşmaz, aksi bir düşünce doğru değildir. Ağız kokusunun oluşma nedenleri; diş eti hastalıkları ve çürükleri, sindirim sistemindeki rahatsızlıklar, bademciklerde oluşan iltihaplanmalar olabilir.

Herkes tarafından hatalı olarak bilinen bu durumlarla ilgili gerek araştırma yapılarak, gerekse uzman gece açık Şişli nöbetçi diş doktoru kontrollerini yaptırarak doğru bilgilere ulaşılabilir. İnsanlar zaman ayırarak yaptıkları bakımların aslında zarar verdiğinin farkına varmıyorlar. Bu da istenmeyen sonuçların meydana gelmesi için zemin oluşturuyor. Olması gerektiği şekilde ve düzenli olarak yapılan ağız bakımlarıyla son derece sağlıklı bir yapıya sahip olmak mümkün olabilir.

Uzmanlar bu bilinçle hareket edilmesi gerektiğinin her zaman altını çiziyorlar. Eğer ki bilinçli bir şekilde bakımlar yapılırsa hem fiziki hem psikolojik hem de estetik görüntü açısından rahatsız olunacak durumların yaşanmayacağını vurguluyorlar. İşte bu sebeple evde ağız bakımlarının yapılması gerekli olmakla birlikte aynı zamanda düzenli olarak uzman bir dişçi kontrolünden geçmek erken teşhis için oldukça yararlı oluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.