Şeffaf Diş Teli Fiyatları

şeffaf-diş-teli-fiyatları
şeffaf-diş-teli-fiyatları

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Çocuklarda küçük yaşlarda diş düzensizlikleri ve çenede pozisyon bozuklukları meydana gelebilir. Bu düzensizliği ortadan kaldırıp tedavi etmek için uygulanan yönteme denir. Yaklaşık 1 ile 5 yıl kadar kullanım süreleri vardır. Bu yöntemin vücut sağlığına hiçbir olumsuz yan etkisi yoktur. Bu yöntem bize estetik bir gülüş sağlar ve bizde güzel bir görüntü ortaya çıkarır. Eksiden kullanımı zor olsa da gelişen teknolojinin olumlu etkisiyle artık bu konuda yenilikler yapılıp kullanımı daha da kolaylaştırılmıştır. Çenedeki bozukluklar çocuklarda ve gençlerde olumsuz psikolojik etkiler ortaya çıkarmaktadır. Uygulanan bu yöntemle bu sorunlarda çözüme kavuşturulmaktadır.

Takılmasının Nedenleri
Bazı kişilerde dişlerin arasında boşluklar oluşmaktadır. Bu boşlukların giderilmesi bu ortodonti sıfatıyla mümkündür. Bazen de çarpık durduğu için ve kırık olduğu için bu işleme başvurulur. Isırma bozuklukları olan kişiler de bu sorunlarından bu yöntemle kurtulurlar. Sistemin verdiği rahatlama ile çene ameliyatlarından kurtulursunuz. Bu nedenle bu işleme çok erken zamanda başlanılması muameledeki başarıyı artırır. Birbiriyle uyumsuz olan alt ve üst çeneye sahip olan kişiler sindirim de zorluk yaşarlar. Çiğneme işlemini düzelterek sindirim zorluğu sorununu da ortadan kaldırır. Çenelerde meydana gelen uyumsuzluktan dolayı çapraşıklık ve kapanış problemleri oluşur. Bu problem de bu işlemle ortadan kalkar. Uyumsuz çene kapanışları çene eklemlerinde erimeye yol açtığı için uygulanan tedavi sayesinde bu erimeyi durdurur. Bazı insanlarda üst çene alt çeneye göre daha önde olduğu için bu kişiler konuşma zorluğu çekerler. Yapılan bu iyileştirme sonrasında konuşmayı da kolaylaştırır. Çapraşıklık olan yerler ne kadar fırçalansa da çürüğü engellemez. Bu sayede çürüklere de çözüm bulunmuş olur. Vaktinde sistemi yaptırdığınızda diğer sağlam çenenizide korumuş olursunuz.

Diş düzeltme aparatlarının farklı modelleri vardır. Şeffaf diş teli fiyatları çeşitlerine göre değişir. Kalite ve uygulama açısından önemli bir sonucu meydana getirir. Lingual braketler genellikle yetişkin hastalar tarafından tercih edilir. Bu yöntemde ön yüzeye değil arka yüzeye yani dil kısmına yerleştirilir. Bu sebeple dışarıdan bakıldığında görülmez. Metalik paslanmaz krom gibi görüntüsü açısından pek hoş durmazlar. Ancak etkili bir yöntem olduğu için genellikle görüntüye pek önem vermeyen küçük yaştaki çocuklara uygulanmaktadır. Bir de tel tedavisi süresini kısaltmayı amaçlayan hareketli apareyler vardır. Dışarıdan belli olmayan bu uygulama da kişiler bu aygıtı kendileri takıp çıkarabilmektedirler. Şimdi en çok kullanılan ürünlerden birisi şeffaf diş teli fiyatları ni anlatalım.

Braketler uygulama açısından üç kısma ayrılmaktadır. Bunlar; plaklar, ve lıngual sistemdir. Üç kısmın farklı olmasının sebebi kullanılan malzemenin farklı olması ve zamanlama farklılıklarıdır. Bu braketlerde porselen, safir veya sert plastik kullanılır. En az belli olan ve en rahat olan uygulama budur. Bunun ticari isimleri bulunur. Bu isimler invisaling sistem, cleanaligner sistem, asoaligner sistem ve digiorto’dur. Ayrıca böyleolanın sağladığı en büyük avantaj, kişinin rahatça çıkarıp takabilmesidir. Diğer diş tellerinde yemek yerken yiyecekler ş aralarına kaçar ve bunu temizleme imkanınız olmaz. Ancak kendiniz çıkarıp takabildiğiniz için temizliğini de rahatça kendiniz yapabilirsiniz. Diğer braketler görüntü açısından insanı olumsuz etkilerken saydam olanlarda bu sorunda ortadan kalkmaktadır. Ağzınızdan çıkardığınızda sanki hiç tedavi olmuyormuş gibi bir görüntüye sahip olursunuz. Plakları çıkarmasanız bile şeffaf olduğu için fark edilmesi imkansızdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.