Protez Diş Fiyatları

protez-diş-fiyatları
protez-diş-fiyatları

Protez Diş Fiyatları

Kesinlikle kusursuz diş protezi fiyatları, yapımı, uzun yıllar kullanım sağlamak için;
Hastaların her şeyden önce dikkat etmeleri gereken en önemli unsurlardan biri, mükemmel kalitede olan protezlerin çok pahalı olma gibi bir şartı bulunmamaktadır. Bunlar dişler, çok uzun yıllar boyunca kullanılması için, hastanın ağız kısmına göre çok iyi oranda ölçü alınmış olması ve ağız içine iyi oturmuş olması gerekir. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için hastanın kendi çene kısmından alınan yapay ölçü örneği ile daha kesin ve garantili sonuçlar elde edilmektedir. Üst ve alt kısımlarının yumuşak hamura benzer bir madde ile kısımlı olarak ölçüsünün alınması sayesinde daha kusursuz ve orantılı sonuçlar ortaya çıkar. Kalıpların örnekleri çıkarıldığında donma işlemi gerçekleşir ve hazır hale gelir. Profesyonel şekilde hazırlanması gereken protez diş fiyatları geçmiş zamanlardaki yüksek rakamlarına nazaran çok daha uygun rakamlarda uygulanmaktadır.

Boşluk olan bölgede, yapay olarak uygulamasının gerçekleştirilmesi ile yapılır. Yan kökler sayesinde tutunarak en kalıcılar arasında yer alır. Hareketli olanlar gibi sürekli takıp çıkarma gibi bir gerekçesi bulunmamakla birlikte ana ağız yapısından hiç bir farkı bulunmamaktadır. Aşırı derecede yoğun kayıp ve boşluk olan ağız içi kısımlarında kalıcı yöntemlerinden köprü çıkarılmamak sureti ile tercih edilebilir.

Yoğum olarak diş kaybı yaşayan hastaların özellikle tercih ettiği bir uygulama tekniğidir. Metal destekli kuronlar porselen madde ile elde edilir. Son derece yaygın olarak tercih edilmesinin yanı sıra, uzun yıllar boyunca kullanılmaya çok uygundur. Çıkarıp takma işlemlerini uygulamak istemeyenler için gerekli olan bir uygulamadır.

Yeni uygulanan protezlere alışmak zamana bırakılması gereken bir durumdur. Başlangıç döneminde hastaların yoğun ölçüde rahatsızlık duymaları normal karşılanır. Olası alışma süreci ise 3 haftayı bulabilir. Kişilerin kullanım alanları ve çabuk benimsemeleri halinde rahatsızlığın aksine daha kolay ve ana diş yapısından daha sağlıklı olarak tercih edilebilir. Porselen diş fiyatları hareketli olanlar da de çok uygun rakamlardadır. İlk uygulandığı zamanlarda hastalar çene kısımlarını yormadan genel olarak bir kaç gün yumuşak gıdalar tüketmeye çalışmalıdır.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi sayesinde, yapay görünümlerinde ileri derecede yol kat ederek hem çok doğal bir görünüm sergilemektedir, hem de ışığı yansıtmayan tercihe göre zirkonyumdan dahi yapılabilmektedir. Hastalar ilk muayeneden sonra bunlara kavuşabilir, ağız yapısının müsait olma durumuna göre hemen kullanımına başlayabilir. Sağlam çürüksüz ve sorunsuz bir damak yapısına sahip olan kişiler için bu daha uygun olmaktadır. Aksi halde özellikle hareketli olanlar hayatın bazı yaşam alanlarında kısıtlı kullanım zorluğu yaşatabilir.

Ağız yapısında büyük oranda boşluk olanlar için farklı teknikler dışında damak için uygulanırken, ana görünümünü bozmak istemeyen hastaların lamina tedavisine ihtiyacı vardır. Lamina protez diş fiyatları çok uygun rakamlarda olmasının yanı sıra, uygun fiyatlıdır. Doğal bir görünüm elde etmek ve ana yapıyı bozmamak için mine kısmından sadece 0.1 mm traşlama uygulaması yapılır. Her birey çok uygun rakamlarda tercih edebilir. Uygulama aşaması tedavinin başlangıç sürecinden bitişine kadar tam olarak 3 ile 4 ay arasında tamamlanır.

Lamina dişlerini kestirmek istemeyenler için özel olarak uygulanan bir teknikdir. Kısa süreli işlem sonrası ise çok uygun rakamlarda uzun yıllar kullanılacak kadar kaliteli sonuçlar elde edilebilir. Sadece ilk başlangıç süreçlerinde tüm ağız yapılarında olduğu gibi alışma sürecine uyum sağlamaya çalışmak gereklidir.

11 yorum

  1. Alt ve üst çenede hiç dişim yok son dişlerimi bir hafta önce çekdirdim.Manyatik total damak diye bir bütün damak çeşidi duydum.Böyle bir damak yapıyormusunuz yada tavsiye edermisiniz.İmpland için kemiklerim yetersiz.Selam ve sayğılarımla

  2. alt üst dişlerim yok sayılır 12 adet dişim var ama hepside sallanıyor tamamen çektirip damak diş yaptırmak istiyorum birde çalışan biri olara devamlı müşteri ile konuşmam lazım dişlerimden ötürükonuşmada yapamıyorum kaçgünde dişlerim takılır kamuda çalışanım artı fiyat ne olur saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.