Lamine Diş

lamina diş
lamina diş

Lamine Diş – Yaprak Porselen Kaplama

Estetik diş denince akla gelen ilk politikalardan biri lamine diş tatbik etmektir. Bu sistemin amacı dişlerin ön yüzeyinin lamine ile kaplanmasıdır. Bu kaplama çok daha beyaz ve doğal görünmesine yardımcı olacaktır. Daha çok sararmış ve yıpranmış yüzeylere uygulanmaktadır. Bu operasyon için ilk olarak yapıştırma yapılacak olan yüzey bir miktar törpülenir ve daha sonrada lamine diş kaplama yapılır. Kaplama sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki doktor kontrollerini ihmal edilmemesi ve en az 3 ayda bir kontrole gidilmesidir.

Bunun dışında yemek yerken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Lamine diş yapıldıktan sonra kuruyemiş gibi sert yiyecekler kaplama yüzeyine zarar verebilmektedir. Özellikle uyku esnasında diş gıcırdatma gibi sorunlar varsa koruyucu bir plak kullanılması çok daha doğru olacaktır. Bunun dışında her işlemde söylendiği gibi düzenli olarak her gün fırçalama yapılmalı ve ağız bakım suyu kullanılmalıdır. Bu tarz ufak noktalara dikkat edilmesi kaplamanın çok daha uzun ömürlü ve sağlam olmasını sağlayacaktır.

Kaplama yaptırabilmek için 18 yaşın üzerinde olma şartı vardır. Bunun dışında her yaştan kişiye rahatlıkla lamine diş uygulanabilmektedir. Kaplama tedavisinin uygulanması gereken birçok rahatsızlık vardır. Bunlardan ilki ileri derecede sararmış olan dişlerdir. Bu beyazlatma işlemleri ile beyazlamadığından yapılması çok daha doğru olacaktır. Yapım aşamasında kullanılan malzemeler kaliteli olursa çiğ beyaz bir görünümün yerine son derece doğal bir durum ortaya çıkacaktır. Sadece sararmalarda değil kırık dişlerde ya da renk değiştirmiş dolgularda da bu işlem uygulanmaktadır. İlk hedef renk değiştiren bölgelerde hoş bir görünümün ortaya çıkarılmasıdır. Bu tür durumlar teknolojinin ve yapı malzemelerinin gelişimi ile doğrudan ilgilidir. Zamanında yapılan tüm organizasyon ve sürecin psikolojik anlamda da başarıya ulaşması şarttır. Bu daha fazla pozitif sonuçlar doğuracaktır.

Her lamine diş yapımın kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu sağlık hizmetinin de birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilki en sağlam unsurlardan biri olmasıdır. Kullanılacak olan ürün kaliteli ise sonuç son derece başarılı olacaktır. Sağlam ve kaliteli bir malzeme olduğundan kırılma ihtimali yok denecek kadar azdır. Lamine diş rengi değiştirme konusunda en başarılı yöntemlerden biridir. Çay, kahve gibi içeceklere bağlı olarak oluşan sarmalar, tedavi sonrasında meydana gelemez. Kaplama sonrasında renk değiştirme ihtimali çok düşüktür.

Uygulama sonrasında diş sahte değil doğal bir görünüme sahip olur. En büyük dezavantajı pahalı bir usul olmasıdır. Kullanılan tüm malzemeler ülkemizde bulunamadığından fiyat oranı artış göstermektedir. Hassas bir işlemdir. En güvenilir uzman doktor tarafından uygulama görülmesi sonucunda başarılı olması açısından son derece önemlidir.

Eskiden çok daha pahalı bir tarz olan ve günümüzde biraz daha uygun hale gelmiştir. Ortaya çıkacak olan sonuç çok başarılı ve uzun süreli olacağından tercih eden kişi sayısında artış gözlenmektedir. Pahalı tedavi yöntemlerinden biri olduğundan işlem görülecek sağlık kuruluşu konusunda emin olunmalıdır. Piyasada çoğu dolandırıcı yüksek fiyatlara kalitesiz ve kötü malzeme kullanarak yaprak porselen diş kaplama yapmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması için iyice araştırma yapılmalı ve kullanılacak olan malzemenin kaliteli olduğundan emin olunmalıdır.

18 yorum

 1. lamina kaplamaların estetik olduğunu ve genelde sanatçıların tercih ettiğini biliyorum buna istinaden bende yaptıracağım acaba rengi bizmi seçiyoruz yoksa sizin istediğiniz tek renkmi acaba?

 2. Dislerime Porselen Lamine takmak istiyorum. 6 dis. Fiyatlar ne? Bu hafta istanbulda olacam. Sisli bana yakin. Bu hafta porselen lamine yapmak istiyorum. Vakit var mi?

 3. Merhaba Alamanyadan..Sorum.su
  10tane
  Lamina Diş – Yaprak Porselen Kaplama
  Yaptirmak.Lira tutari kac .ve Hangi Zaman (gün)icinde yapiliyor Gelmek icin izin almam gerek.Tesekkür

 4. bende fiyat ve zamani ögrenmek istiyorum. yani yapilma süresi kac gün sürer ve fiyati tüm agiz olarak mi yoksa dis olarak mi hesaolanir? fiyatini tam ögrenebilirsem randevumu alacagim. tesekkürler

 5. Merhaba.sizin sayfanızı instagramda buldum. Ben 24 Subat istanbula gelmeye düşünüyorum. Lamina dış yaptırmak ıstiyorum. Acaba fiyatlar nasıl oluşuyor ve kac günde biter? Yurdışında oldum için önce bir araştırma yapım dedim.
  Saygılar

 6. Здравейте искам да питам каква е цената на ламинирани зъби и колко време отнема аз съм от България

 7. Merhaba bende fiyat ve zamani ögrenmek istiyorum. yani yaptırma süresi kac gün sürer ve fiyatı dış olarak mi hesaplanır ögrenebilirsem randevu alacagım Teşekkürler

 8. Merhaba,

  Ben 6 üst dislerim icin estetik düsündüm. Bu akraba tavsiyesi üzeri sizin sayfaniza ulastim ve fiyat bilgisi almak istiyorum. Ben 22.02.2022-27.02.2022 arasi istanbuldayim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.