Lamina Diş Fiyatları

lamina-diş-fiyatları
lamina-diş-fiyatları

Lamina Diş Fiyatları

Birçok insan ağız bozukluklarından dolayı gülemez hale gelmektedir. Aralıklar veya kırıklıklar insanın yüz şeklini bozmasıyla birlikte gülümsemesini de etkilemektedir. Bunun ile beraber bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. Terim olarak, Latinceden gelme bir kelime olmasıyla kelime anlamı yaprak kaplamadır. Bu, diş üzerine konulacak porselenin çok ince olmasından kaynaklanan bir anlamdır. Yaprak porselen neden yaptırılır, tedavi süreci kimlere uygundur, kimlere değildir, ne kadar zamanda yapılır, ne kadar zaman kullanılabilir, bakımı nasıldır, lamina diş fiyatları ne kadardır, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Gibi soruların cevapları aşağıdaki gibidir;

Bunun kullanım amaçlarından birkaçı; kırık olan ve aralıklı olan dişlerin kapatılması, beyazlatma uygulaması sonucunda sonuç alamayan bireyler yaptırmaktadır. Dolgusu düşen veya renk değiştiren dolgular için de kullanılmaktadır. Normal düzeyde çarpışık olan dişlerin güzel görünmesi için yaptırılmaktadır. Bu kişinin isteğine göre, tek veya bütün dişlerde yaptırabilir. İyi bir hekimin yaptığı iş sonucunda olumlu gelişmeler almak mümkündür.

Kimlere uygundur?
18 yaşından büyük hastaların hepsine yapılmaktadır. Bunun için bir sorun bulunmamaktadır.

Kimlere uygun değildir?
Çeşitli ağız bozuklukları olan bireylere, çenesini uyurken sıkanlara, alışkanlıkları olan kişilere(tırnak kemirme gibi), lamine uygulaması yapılmaz. Yapıldığı takdirde yaprak porselenin zarar göreceği kesindir. Bu pratiği yaptırmak isteyenler bu tür şeyleri atlatması gerekmektedir.

Peki, ne kadar zamanda yapılır?
Kişide herhangi bir problem olmaması sonucunda 2 veya 3 haftalık bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra yaprak kaplaması 3.seansta tamamen yapılmaktadır. Ölçülerin alınması ve rengin belirlenmesinden sonra çok kısa bir vakit içerisinde sonlanmaktadır.

Ne kadar süre kullanılabilir?
Yaprak kaplama gibi bir uygulama olmasından dolayı, yapıştırılan bunun düşmesi söz konusu değildir. Leke tutmama özelliğine sahip olması ekstra bir avantajdır. Bunun kullanım süresinin uzaması için normalde yapılan diş bakımı gibi bakım yapılması önemlidir. Normalde olduğu üzere sert kuruyemişleri dişlerle kırmamak için faydalı olacaktır.

Avantajları nelerdir?
Bunun en büyük avantajlarından biri terapilerin hızlı bir şekilde gerçekleşiyor olmasıdır. Kaliteli ve sağlam bir yapıya sahip olması ve renk değiştirmemesi oldukça önemli bir faktördür. İnce olması sebebiyle rahatsızlık vermemesi, gerçek kısmın değiştirilmemesi avantajlardan biridir. Doğal olması gülüşlerin yapmacık bir görüntüye sebebiyet vermemektedir. Kafein ürünlerinin, sigaranın renk değiştirmesi kesindir. Fakat böyle bir şey söz konusu değildir. Yapılan rengin değişmesi neredeyse imkânsızdır. Pürüzsüz olduğundan dolayı kişi rahatlıkta sınırlı değildir. Çok kaliteli ve sağlamdırlar. Bu yüzden kırılmazlar. Ancak bir hekim yardımıyla çıkarılabilir.

Dezavantajları nelerdir?
Ülkemizde ithal aracılığı ile yapılması sonucunda fiyatlar dolar ile alınmaktadır. Bu da oldukça pahalı bir ücrete mal olmaktadır. Oldukça hassas bir iyileştirmedir. Laboratuvar ortamında yapılan çalışmalardan dolayı uzman kişilerin bu tatbikatı yapması daha iyi ve güzel bir görünüme sebep olacaktır. Aksinin olması kişiyi pek memnun etmeyebilir.

Bakımı nasıl olmalıdır?
Bu bakımdan dişler her gün fırçalanmalıdır. Ayrıca yemek artıkları için uygun bir ip tercihi yapılmalıdır. Kürdan vb. şeyler kullanılmamalıdır. Ağız gargarası kullanmakta önemlidir. Sert, kabuklu yemişler yenmemelidir veya kırılmamalıdır. Tırnak kemirme gibi alışkanlıklardan vazgeçilmelidir. Tercih edilen hekime 3 ila 6 ay arasında kontrole gitmek yararlı olacaktır. Bireyde çene sıkma gibi bir sıkıntı varsa gece plağı alınmalıdır.

Maliyetleri ne kadardır?
Yaprak diş fiyatları yukarıda bahsettiğimiz gibi dolar ile ücret alındığından biraz pahalı olmaktadır. Genellikle akrilik lamine 700 liradan başlamakta, seramik olanlar ise 650 liradan başlamaktadır.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.