Kanal Tedavisi Fiyatları

kanal-tedavisi-fiyatları
kanal-tedavisi-fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları

Dişler doğuştan gelen genetik yapının etkisiyle ya da sonrada ortaya çıkan ağız içi sorunlar nedeniyle hasara uğrar ve önlem alınmazsa çürür ve bunun sonucunda da kaybedilir. Bu kaybetme aşamasına gelmeden önce doktorlar kontrollerinden sonra dişlerinizi tek bir yolla kurtarır, bu yol da kanal tedavisi yani endodonti’dir. Bu işlemin uygulanması için kök iltihaplanması ya da fazlaca hazar görmüş olması gerekir çünkü her problemde sinir alma işlemi yapılmaz. Genel anlamda kısaca pulpa çıkarılarak temizlenir. Temizlendikten sonra tekrar doldurulur ve dolgu ile kapatılır.

Öncelikle bir ön kanal tedavisi fiyatları belirlenir. Sinir alma uygulamasına direkt başlanmaz. Bu uygulama da en son gelinecek noktadır. Önce genel kontroller yapılarak Bu uygulama da gerekli mi değil mi buna karar verilir. Bu nedenle kişinin önce röntgeni çekilir ve röntgen incelenerek çürüğün yeri ve boyutu tespit edilir. Eğer pulpa çok fazla zarar görmüşse ve ilaçla geçmeyecek seviyedeyse, bu sistem de yapılmasına karar verilir. Bu zararın genel sebepleri çatlak olması, derin çürük olması ve herhangi bir darbe alımıdır. Bu aşamada eğer dikkat edilip tedavi yapılmazsa pulpadaki çürük kemiğin yok olmasına etki ederek ağrıya sebep olur.

Bu uygulama da yapılırken eğer diş ölü ise zaten ağrı duymaz ancak ölü değilse sınırlı uyuşturma yapılır. Bu nedenle Bu uygulama da sırasında ağrı hissetmezsiniz. Bu uygulama da neden sonra yaklaşık 1 veya 2 hafta hafif ağrılar ve bir şey yerken hassasiyetler olsa da bu sonrasında geçmektedir. Çok ağrı hissederseniz doktorunuza ileterek ağrı kesici alabilirsiniz.

Bu uygulama da süresi dişinizin durumuna göre değişir. Eğer çok fazla iltihap ve enfeksiyon varsa pulpa temizlendikten sonra oraya ilaç konularak iltihabın geçmesi için beklenir. Bu bekleme süresi iltihabın yoğunluğuna göre doktor tarafından belirlenir. Bu da toplamda 2 veya 3 seans sürebilir. Buda 5 -7 gün arasında değişir. Buna bağlı olarak da Bu uygulama da fiyatları değişir. Ancak çürük ve iltihap az ise tek seansta ve 1 saat gibi bir sürede Bu uygulama da yapılmaktadır.

Öncelikle lokal anestezi yapılarak ağrı duymamanız sağlanır. Eğer dolgu bulunuyorsa bu dolgu temizlenir. Çürük varsa bu çürükte tamamıyla temizlenir. Daha sonra eğer kök alımı yapılacaksa dişin iç kısmına bir kuron açılarak buradaki bakteriler temizlenir ve o alan dezenfekte edilir. Kök kanallarının pulpa dokusu özel aletlerle çıkarılır. Daha sonra eğer o seansta bitilecekse işlem dolgu için hazırlık yapılır ve dolgu işlemi gerçekleştirilir. Ama o seansta Bu uygulama da bitmeyecek ise ilaç konularak geçici dolgu yapılır. Geçici diş dolgusu kullanırken sert yiyecekler yememeye dikkat etmelisiniz çünkü dişiniz kırılabilir. Geçici dolgu yapıldıktan sonra ilacın 1 hafta kadar etki etmesi beklenir. Daha sonra geçici dolgu açılarak kanal tedavi işlemi tamamlanır ve normal dolgu ile kapatılır. Kök Bu uygulama da yapılacaksa kökün uç kısmına kadar ulaşmaya çalışılır. Ulaştıktan sonra kökler temizlenerek pulpa açılarak genişletilir ve şekillendirilir. Bu aşama da kullanılan sisteme rotary sistemi denir. Kanalın içi kurutulduktan sonra dolgu işlemi yapılır.

Yapıldıktan Sonra Tekrar Çürük Ve Ağrı Olur mu?
Bu uygulama da ile onarılan dişler, eğer özenli bakılırsa ömür boyu kullanılır. Bu nedenle ağız temizliğine ve bakımına çok dikkat etmelisiniz. İyileştirilen diş yarı baygın olduğu için kırılmaya daha müsaittir. Bu nedenle sert bir şeyler yememeye ve darbeden korumaya dikkat etmeliyiz.

Bu uygulama da fiyatları tedavinin yapıldığı hastaneye ve doktorun tecrübesine göre değişir. Ancak genel olarak fiyatları tek 180 çift 310 şeklindedir. Ayrıntılı fiyatları konusunu hastaneleri ya da öze klinikleri arayarak öğrenebilirsiniz.

1 yorum

 1. Merhabalar,

  Arka tarafta bir dişim kırıldı ve kanal tedavisi gerekiyomuş.
  Acaba bana tahminen kaça mal olur ve ne kadar sürede tamamlanır.
  Bir de dişlerimi temizletsem onun da maliyeti ne olur?

  Hayırlı Çalışmalar

  Uğur Şeref
  0 533 482 81 22

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.