İmplant

implant
implant

İmplant – 5 Dakikada Ağrısız (Üst Yapısı 45 Gün Sonra)

Ağızdaki dökülmüş dişlerin yerlerine yapay implant tedavisi olarak yeniden yapılabilmesi için bir kök görevi gören, vida şeklindeki bir yapıdır. En iyi dişçi maddesi olarak titanyum kullanılarak yapılır, bunun sebebi insan çenesinin titanyum maddesini vücudun bir uzantısı olarak kabul edip yabancı olarak görmemesinden kaynaklanır. Titantum maddesi ile hazırlanan implantların diğerlerine oranla çok başarı olduğu defalarca gözlemlenen bir gerçektir. Hekimlerin çok kullanmasının ve bu kadar yaygınlaşmasının sebebi her tür hastada kullanılabilir olmasından kaynaklanmaktadır. İşlemler yapılırken diğer dişlere herhangi bir müdahale olmaz, diğerleri kötü bir şekilde etkilenmezler.

Diş eksikliği yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Bu problemi yaşayan kişiler yemek yerken, konuşurken rahatsızlık duydukları gibi olmadıklarında çene eklemlerinde başka bir takım problemlere de sebep olabilirler. Bu problemi yaşayan hastalar için geliştirilmiş bir iyileştirme olmaktadır. Ağızda eksiklik olan bölgelerde çene kemiğinin zamanla erimesi gözlenmiştir. Çene erime problemi de neredeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır. ağızdaki diğer doku ve yapılara da zarar vermediğinden veya etkilemediğinden çok fazla tercih edilmektedir. Sabit protez tedavisi yapılamayan durumlarda, hastanın hareketli ( çıkarıp takılabilen ) protez veya total protez istemediği durumlarda bir de yapılan protezlerin ağızda hastayı rahatsız edecek şekilde hareket etmesini önlemek amacı ile uygulanır.

Genel olarak sağlık problemi olmayan, çene yapısında tutunmasını sağlayacak kadar kemiği bulunan, diş etleri sağlıklı olan ve ağız bakımını düzenli olarak yapan kişilerde yüksek başarı oranına sahiptir. Çene yapısında yerleştiğinde tutunma yapacak kadar kemiği bulunmayan hastalarda başka bir takım ön tedaviler sonucunda gerçekleştirilir.

Kemik gelişimi sürecinin daha sonuna gelmemiş genç hastalarda, daha önce baş ve boyun bölgeleri için radyoterapi işlemi sürdüren kişilerde, sigara kullanımı fazla olan bireylerde tavsiye edilmez. Sigara kullanımının bu listeye girmesinin sebebi, sigaranın ağız içerisinde yapılan çalışmalar iyileşme sürecini baskılayarak azaltmasıdır. Yüksek tansiyon, otoimmun, hemofili ve diyabet gibi hastalıkları olan bireylerde doktorlar ile iletişim halinde çalışmalar yapılarak uygulanabilir veya doktorun kararlarına bağlı olarak uygun görülmeyebilir.

Uygulama süreci iki aşamaya bölünmüştür. İlk aşama içerisinde lokal anestezinin uygulanması ve diş etinin kaldırılması bulunur. Diş eti kaldırıldıktan sonra hasta ile önceki görüşmelerde ölçü alınarak hazırlanmış implantlar diş içerisine yerleştirilir. İkinci aşamada ise yapay kök kemik ve çene yapısı ile bütünleşebilmesi için bir süre beklenir. Daha sonrasında protez uygulamaları başlayabilir. Hastaların en çok merak ettiği konu ağrı / acı duyma konusudur. Ağızla ilgili olan problemlerde bireyler ağrı çekme korkusunu çok yaşamaktadırlar. Hastaların tedavisi sırasında ağrı veya acı duymaması için lokal anestezi uygulanmaktadır. Eğer hastanın korkusu ileri derecede bir korku ise veya başka bir takım doktorun gerekli gördüğü durumlar oluşursa genel anestezi uygulaması da yapılabilir. Bu durumda ekim öncesi anestezi uzmanının gelmesi gerekmektedir. Tüm muameleler bittikten sonra diş ağrısı çekmekten korkan hastalara en doğru tavsiye doktorun verdiği ağrı kesici ilaçları düzenli olarak kullanmak olacaktır. Ağrı kesici ilaçlarını düzenli olarak kullanan hastalarda ağrı oluşumu yoktur, ağrı kesiciler tamamen yeterli olarak görülmektedir. Swiss marka olan implant fiyatları her zaman rakamların zirvesinde durmaya devam etmektedir.

Diş kökü bitiren çoğu hasta diş çekimi müdahalelerinden çok daha az rahatsız edici bir uygulama olduğunu söylemişlerdir. Hasta kesinlikle ağzında bunları hissetmez ve dolayı rahatsızlık duymaz. Bu tedavi sürecinde malzeme seçimi uygulama aşaması ve takip aralıkları son derece önemlidir.

26 yorum

 1. Dişlerimin 13 tanesi döküldü. Bu boşluklar için implant gerektiğini doktor söyledi ama henüz yaptırmak için cesaretim yok. Acaba herhangi bir ağrı oluyormu, implant yapımından sonra yemekleri rahat yiyebiliyormuyuz bilen varsa cevaplayabilirmi

 2. merhaba hayırlı çalışmalar, 37 yaşındayım ve dişlerim hiç kalmadı gibi yani ön üstte 6 ön altta 9 dişim var implant yaptırmak istiyorum. sonrasında üstüne kaplama olması lazım demişti doktor ama çok yüksek rakam söyledi acaba sizdeki maliyetleri nasıldır yardımcı olursanız hemen gelip yaptırmak istiyorum teşekkürler.

 3. Iyi akşamlar,

  2 haftaya kadar İstanbulda olacağım ve tüm dişlerimin yerine implant taktırmak için ne kadar vakit sürer ve lira olarak ne kadarsa gelir?

  Teşekkürler,

  Canan

 4. merhabalar,hocam üst ve alt çenemde impılant yapılsın dedi doktorlar,en az 9tane denildi sizden ricam mail olarak fiyat verebilir misiniz ayrıca impılant üstü kaplamalar da ki porselen fiyatını rica ediyorum.her klınığe güvenemiyorum,sizden sağlıklı hizmet alabilirim diye sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

 5. Mrh ben alt çene 6imlat üst çeneye 2 imlant yaptırmak istiyorum tercihim Türk malı imlat üzerine porselen istiyorum alt çene komple dişsiz makul bir fiyat teklifi rica ediyorum mümkünse agzım bu yazdıklarıma uygun şu an fiyat araştırması yapıyorum

 6. Merhabalar
  Benim üst çenede her iki (sağ ve sol)tarafta 1. Küçük azının olduğu yere implant atıp 1.molor ve 3.molor’a
  Köprü yapma fiyatınız ne kadar.
  Teşekkürler

 7. İyi günler.rahatsızlığım dolayısıyla 1 sene önce bütün dişlerim çekildi ve d.hast.protez diş yaptırım(sgk lı olduğuman)Fakat 7 ay olmasına rağmen bırakın yemek yemeyi konuşamıyorum bile!Doktorum benim alt çenemim küçük ve problemli olduğu söylendive belki implantın faydalı olacagını söyledi.hem üst çeneye ve hemde alt çeneye impt.yapılması lazımmış.Ben emekli insanım malum zor geçınıyorum.Onun için sizden ricam bana implant fiyatlarını yazarsanız sevinirim.Ödemede kolaylığınız varmı?Beni bilgilendirirseniz sevinirim.(aslında yüz yüze görüşmek isterdim fakat kısmı felçli olduğumdam mecbur kalmadıkca dışarı çıkamıyorum.)Teşekkürler.

 8. 18 yaşındayım 2 Ön dişim bir motosiklet kazasında kırdım hastaneye gittim yaprak dolgu yaptılar yaklaşık 5 senedir bu dolgular yım aşırı derece sarardı lar ne yapmam lazım açıklarsanız çok sevinirim

 9. Üst damaktaki ön iki dişlerimin aldığım darbe sonucu köklerinde çatlarlar meydana geldi ımplant yaptırmak istiyorum ama yurt dışında ikamet ediyorum tedavi sürecine kadar sürer ve ücreti nedir

 10. Merhabalar; Üst çeneye sağlı sollu kemik gref tedavisi ile birlikte 5 adet İmplant yaptırmak istiyorum. Yerli ve İthal olarak herş ey dahil fiyat alabilir miyim? Teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.