İmplant Markaları

implant-markaları
implant-markaları

İmplant Markaları

Çeneye yerleştirilen ve dişteki protezlere destek olarak yapılan yapay bir köktür. Bu kökler ağızdaki eksik dişlerin yerine yapılan ve ömür boyu kullanabileceğiniz titanyumdan yapılma vidalardır. Tıpkı inşaat vidalarına benzeyen bu malzeme çok kaliteli ve sağlam bir materyal olan titanyumdan üretilmiştir. Özellikle piyasada çok farklı implant markası bulduğundan sizin için en doğru olan kaliteli malzemeden üretilen vidalar olacaktır. Bu vidalar steril ortamlarda hekimler tarafından sorunsuzca yerleştirilir.

Neden Kullanılır?
İmplant tedavisi eksiklerin yerine konması gayesi ile çoğunlukla vidaya benzeyen bir köktür. Çoğunlukla titanyumdan üretilen bu vidalar çok sağlam olduğundan uzunca bir süre kullanılabilir. hekimler tarafından sıkça kullanılan yönteminin hekimler tarafından bu kadar popüler olmasının sebebi, hastanın diş eksikliğinden hiç olmamasına kadar yaygın kullanım alanı vardır. Yapılan bu uygulama ile eksiklerim yanındakilere hiçbir zarar gelmemekte ve sorunsuz yapılamamaktadır. Muameleden sonra dişlerde hiçbir sorun olmadığı tespit edilen yönteminde, hekimler tarafından çok sık kullanılmasının sebebi doğal çene yapısını korumaya en yakın yöntem olmasıdır.

İmplant tedavisine başlamadan önce hastanın ağız muayenesi yapılır. İlk olarak yapılan bu işlemden sonra genel olarak panoramik röntgeni çekilir ve hastanın uygulamaya uygun olup olmadığına bakılır. Aynı zamanda hastanın yeterli ağız kemik yapısına sahip olup olmadığına bakılır. Yapılan tetkiklerde yetersiz kemik yapısına rastlanırsa, kemik kalınlaştırma işlemi yapılır. Yapılan bu işlem ise kök yerleşmesinin uzamasına sebep olmaktadır. İmplant tedavisinin yapılabilmesi için mutlaka hastanın ağız yapısının sağlam olması, kemiklerin destekleyecek yapıda olması ve en önemlisi diş etlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Uygunluğu kontrol edilen ekim sonrasında ikinci aşamaya geçilir. İkinci aşamada ekilecek yer ve yerine konulacak vidanın çapı belirlenir. İşleme başlamadan önce ağız sinirlerine lokal anestezi yapılır. Eğer ki diş eti olduğundan küçükse küçük bir kesik açılır ve ilgili vida yerine titizlikle konur. Bu yerleştirme sonrası hiç bir protez işlemi yapılmaz. Eğer proteze gerek varsa yapılan bu tedaviden çok sonra bu işlem yapılmalıdır.

En İyi Markası Hangisi?
Yapay kökleri yaptırmadan önce hekime sorulması gereken en önemli konu, hangi prototip kullanacağıdır. Piyasada çok fazla üreten firma bulunmaktadır. Piyasada yer alan bu firmalarında bazıları kalitesiz malzemeden vida üretmektedirler. Bu sebeple hatasız, ömür boyu sorun yaşamadan hayatınızı sürdürmek istiyorsanız kaliteli malzemeden üretilmiş yapay kökleri tercih ediniz. Hatta tedaviye başlamadan önce hekiminize bu konuda danışınız. Şu an piyasada yaklaşık 150 tane çeşit bulunmaktadır. Bu implant markaları içinde hangisinin en iyi olduğunu ise anlamanız çok zor. Fakat burada arasından en iyiyi seçmek için sizlere bazı ipuçlarını vereceğiz.

Bu araştırmada dikkat edeceğimiz en önemli husus, kök üreten firmanın yıllardır bu sektörde faaliyet göstermesidir. Bu alanda en az 20 yılı aşkın üretim yapan popüler birçok tür bulunmaktadır. Dolayısı ile hekimler tarafından olumlu geri dönüşler alınan, bu işe yıllarını veren ve yüksek bütçe ayıran firmaları seçmeniz avantajınıza olacaktır. Sizler için piyasadaki en popüler üretim yapan firmaları inceledik. Şimdi bu örneklere kısaca bir göz atalım.

Bioeffect : Alman malı ve ömür boyu %100 tam garantili olandır. 16 senedir %0.017 gibi müthiş bir oran yakalamıştır.
Nobel Biocare (Branemark): Merkezi İsveç olan Branemark, sektörün en köklü implant markalarından biri olup, başarısını çok kez ispatlamıştır.
ITI (Straummann): İsviçre kalitesi ile üretilen bunlarda oldukça dayanıklı ve sektöre yüklü yatırımlar yapmaktadır.
Astra Tech: İsveç üretimli bu implantlar en çok tercih edilenlerdendir. Çoğu hasta bu markayı da güvenle kullanmaktadır.
İmplant Direct: Amerika menşeili bir ürün olup dünyada en çok kullanılan ve kesinlikle rakipsiz olan bir implant markasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.