İmplant Fiyatları

implant-diş-fiyatları
implant-diş-fiyatları

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Şimdilerde en çok tercih edilen kaliteli implant diş fiyatları sağlık ürünlerinden biridir. Diğer yöntemlerden biraz daha fazla olsa da en güvenilir ve sağlam yöntem olduğundan sıklıkla tercih edilir. Vida biçiminde olan bir kök için tasarlanmış malzemesidir. Görünüş açısından korkutucu olsa da yapıldıktan sonra uzun yıllar sağlamlığını koruyacak bir sağlık sistemidir. Bu yüzden biraz uğraştıktan sonra uzun süre kullanılabilecek çeneye sahip olunmaktadır. Birçok modeli mevcut olsa da en çok kullanılanı vida şeklindeki olanlardır. Bu tedavi her hastaya uygun değildir. Vidanın kemiğe monte edilmesi temeline dayanmaktadır. Vidanın belirli bir boyutu olduğundan hastanın ona uygun bir kemik yapısına sahip olması gerekir. İlk olarak çeneye uygulanabilir olduğundan emin olunmalı daha sonra işlemlere başlanmalıdır. Uygulanabilmesi için hastanın diş etlerinin de yapay kökleri kaldırabilmesi gerekmektedir. bu kriterler sağlandığında herkese uygulanabilir. Yaşı çok genç olan hastaların tercih etmesi önerilmez. Bunun yapılabilmesi için kemiklerin tam anlamıyla gelişmiş olması gerekmektedir.

Aşamaları Nasıldır?
Korkulduğu kadar acılı bir operasyon değildir. Vida kelimesi çoğu zaman göz korkutsa bile, yapımı herhangi bir diş iyileştirmesinden farklı değildir. Anestezi uygulanarak yapılan bu sağlık terapi sistemi iyice uyuşturulan bölgeye uygulanmalıdır. Bunun için en doğru sağlık merkezi ve en güvenilir uzman seçilmelidir. Bu konuda iyice araştırma yapılması ve daha önceden yapılmış olan uygulamaların incelenmesi gerekmektedir. Yanlış uzman seçimi operasyonun acılı bir sürece dönüşmesini sağlayabilir. Doğru yöntemler uygulandığında ise diş etleri iyice uyuşturulacağından herhangi bir acı hissetmek mümkün değildir. Sadece anestezinin etkisi geçtiğinde acı duyulur bu da tüm operasyonlarında olan normal bir durumdur. Bu tedavide ilk olarak vida şeklindekiler çene kemiğine takılarak sabitlenir. İlk aşama bundan oluşmaktadır. Daha sonra kemikle birbirine uyum sağlaması beklenir. Protez hemen yerleştirilmez. Belirli bir süre geçtikten sonra hasta kontrol edilir ve her şey yolunda gidiyorsa protez üzerine takılır. Çene ile kemiğin birbirine uyum sağlamaması çok az görülen bir durumdur. Çoğu kişide böyle bir sorun yaşanmaz. Eğer böyle bir durum gerçekleşir ise yerinden sökülmelidir. Bu tip sorunlar yanlış seçimlerde ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden tedaviye başlanmadan önce yapılması gereken en önemli şey güvenilir bir sağlık merkezini seçmektir.

Diğer usullerde olduğu gibi bu prosedürün de olumlu ve olumsuz yönleri mevcuttur. Tek dezavantajı biraz pahalı ve zor bir yöntem olmasıdır. Yapımı diğer operasyonlara göre zor olsa da en uzun ömürlü protezlerden biridir. En büyük avantajı ise sabit bir ağıza sahip olunmasıdır. Doğru bir şekilde yapıldığında gerçek ve orijinal dişten farksız olacaktır. Yapımı sonrasında tedavinin başarısız olma ihtimali çok düşüktür. Doğru hekim seçildiğinde acısız ve ağrısız bir şekilde yapılabilir ve operasyonların %90’ı başarılı olmaktadır.

İmplant diş ne kadardır?
En pahalı ağız sağlığı metotlarından biridir. İmplant fiyatları kişinin durumuna ve diş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Tabi ki yaptırılan sağlık merkezi de çok önemlidir. Merkezi yerlerde bulunan teşkilatlı sağlık kuruluşlarının ücretleri, küçük yerlerde bulunan sağlık merkezlerine göre çok daha pahalıdır. Muayene ücreti veya ekstra başka işlemlerin yaptırılması fiyatları arttıracaktır. Bu politikanın pahalı olmasının başlıca sebeplerinden biri ülkemizde bulunmayan malzemelerin kullanılmasıdır. her ne kadar pahalı bir hizmet olsa da yaptıranların çoğu memnun kalmaktadır. Ucuz bir yöntemle tedavi olup daha sorun yaşamak yerine biraz para verip uzun yıllar sorunsuzca kullanılacak bir diş yaptırmak çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Diğer bir makalemiz olan implant üstü diş kaplama konusunuda okumanızı tavsiye ediyoruz. genel bilgilendirme sitesi olan ve tedavi gibi içerik bulunmayan kanunlara uygun olarak yapılmış web sitemize her zaman bekleriz.

7 yorum

  1. bende implant yaptıracağım. Bu dediğiniz vidalı diş oluyor değilmi çünkü ben vida sistemiyle yaptıracağım bunlar karşıma çıktı acaba implant diş hakkında detaylı fiyat bilgisi verirmisiniz. teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.