Görünmeyen Diş Teli Fiyatları

görünmeyen-diş-teli-fiyatları
görünmeyen-diş-teli-fiyatları

Görünmeyen Diş Teli Fiyatları

Ağız yapısında meydana gelen düzensizliklerden kaynaklı olarak takılan tellere verilen addır. Genellikle çocuk yaşta olan kişiler için kullanılmaktadır. Braketler takıldıktan yaklaşık olarak 1 ya da 1,5 yıl sonra çıkarılmaktadır. Bunların vücuda herhangi bir zararı yer almamaktadır. Çocuk yaşta olan hastalar için birçok çeşidi yer almaktadır. Bunların arasında en çok kullanılan ve tercih edilen çeşidi takıp çıkarılabilen özellikte olan tiplerdir.. Takıp çıkarılabilen özelliktekilerin kullanımı oldukça rahattır aynı zamanda temizliği de oldukça basittir. Bazı çocuklar dişlerinde görünen malzemeden kaynaklı olarak rahatsızlık yaşamaktadırlar ve bu konu üzerinde çalışma yapılıp farklı çeşitleri de oluşturulmuştur. 2 tane farklı ürün yer almaktadır. Bunlardan birisi görünmeyen ile aynı renkte yer alanlar diğeri ise ön kısmında değil de arka kısmında yer alanlardır. Bunlar hem estetik olarak hem de rahatsız olan çocuklar için son derece ideal ve kullanışlıdır.

Bunun dışında yer alanlar ön kısmında yer alır ve farklı çeşit ile renkleri yer almaktadır. Renkli olanlar hasta tarafından da seçilerek takılabilir. Fakat en yaygın ve kullanılan çeşidi metal özellikte kilerdir. . 8 yaşını doldurmuş bütün bireyler kullanabilirler. Uygulama ve aşamasında takılabilmesi için önemli olan tek husus diş etlerinin sağlıklı olmasıdır eğer sağlıklı ise 8 yaş ve üzerinde yer alan bütün herkes kullanabilir. Bunlar dişin boyunu ya da genişliğini değiştiremezler. Öncesinde boyu ve genişliği ne kadar ise çıkarıldığı zamanda aynı şekilde kalırlar değişen tek şey çene ya da düzenidir.

Eğer böyle bir durum söz konusu olursa yapılması gereken tek şey tedaviye devam etmektir. bakımı ve temizlenmesi bu konuda çok önemlidir. Hem aile hem de birey bu konuya dikkat etmelidir. takıldıktan sonra kişi yediği ve içtiği şeylere oldukça önem göstermelidir. Zaten takıldıktan sonra yeme ve içme konusunda bazı kısıtlamalar meydana gelmektedir. Gelişen teknoloji bu konu üzerinde durarak kısıtlamaları olduğu kadar aza indirmiştir. Sadece sakız ya da buna benzer şeyler kullanılmamalıdır. Asit içerikli şeylerden uzak durulmalıdır.

GÖRÜNMEZ DİŞ BRAKETLERİ NEDİR?

Bu konuda en fazla dikkat çeken konudur. Birçok kişi görünmeyen diş teli fiyatları hakkında bilgi edinmek istemektedir. Braketlerin uygulamaları hem kısa sürdüğü hem de estetik olarak daha güzel durduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bunların birçok çeşidi yer almaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

1) Estetik Braketler
Kalitesiz olmasından dolayı ve istenilen sonucu vermediği için çok fazla tercih edilmemektedir. Tercih edilmemesi kalitesi ve sonucun doğrudan gözlemlenmesi ile alakalı bir süreç olarak kaydedilmiştir.
2) Lingual Braketler
Bu teller dişin iç kısmına yerleştirilmektedir ve bu sayede hem görüntü olarak hem de diğer sebeplerin en az yaşandığı sisteme sahiptir. Fakat bu sıkıntıları da yer almaktadır. Bunlar ise dile yara vermesi, tedaviyi uzatması ve fiyatının fazla olmasıdır. Görünmeyenlerin fiyatları arasında en pahalı olan bunlardır. Bu yüzden çok fazla kullanılmamaktadır.
3) Şeffaf Plak Tedavisi
Her ağız yapısına uygun değildir fakat en konforlu olanlardır. İstenildiği zaman çıkarılıp takılabilmesi ve yemek yerken çıkarıp takılabilmesi en büyük avantajıdır. Çıkarılıp takılabilme özelliği ile hastanın daha rahat etmesini fizyolojik anlamda rahatlamasını ve özgüven içerisinde uygulamayı benimsemesini sağlamaktadır. Bu açıdan daha fazla iyileşme sürecine hastanın etki ettiğini ve söz konusu hedeflere daha hızlı ve emin adımlarla ulaşıldığını söylemek mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.