Diş Röntgeni Çeken Yerler

panoramik-dis-rontgen-filmi-ceken
panoramik-dis-rontgen-filmi-ceken

Diş Röntgeni Çeken Yerler İstanbul

Panoramik diş röntgeni esasen iki ana unsur dahilinde çekilmektedir. Birincisi ağız içinden çekilirken bir tanesi de ağız dışından olmaktadır. Radyografi de ağız dışından çekilecek diş röntgen işlemlerinde filmi ağzın dışından yerleştirilir ve çekilir. Ağız içinden çekilecek panoramik diş röntgen çeken yerler Şişli, Beşiktaş, Kağıthane, Sarıyer, Beyoğlu gibi ilçelerde şubeleri olmanın yanında, işlemlerinde de filmi iç kısımdan yerleştirilir ve çekilir. Ağzın iç kısmına yerleştirilmiş panoramik diş röntgen filmi ile birkaç tane diş ve çevresinde bulunan dokular çekilir ve izlenir. Ağzın dış kısmına yerleştirilmiş olan çene kemikleri ile geniş bir alan izlenir. Röntgen cihazı ile çene, tüm dişlerin, çenedeki ve dişlerdeki problemlerin görülmesi sağlanır. Cihaz ile ağız ve diş sağlığı ile alakalı olarak yapılacak tedavi planlaması en ince detayına kadar yapılır ve ağız ile alakalı çekim işlemi yapılır. Dental ağız filmi ile dişlerde ve çene kısmında gözle görülmeyen kistler, tümörler ve çürükler de ortaya çıkar. Gördüğünüz üzere herşey vardır.

Ağız içinde bulunan sorunlardan kaynaklı olarak yapılacak cerrahi işlemler için dental filmi çekim işlemi doktor için gereklidir. Çene filmi çekim işlemi yapılacak tedavinin ve operasyonların başarılarını en üst düzene çıkartarak sağlılık ağız yapısına sahip olmaya olanak sağlar. Bunların hepsi dental ağız filmi ve dental çene filmi çeken diş cihazı ile gerçekleştirilir.

Radyografi desteği ile yapılan uygulamada insanların çenelerindeki yerler içinde bulunan tümörleri, diş çürükleri ve kistlerin fark edilmesini sağlar. Radyografi ile çekilecek panoramik filmlerde ağız içi sorunlu yerler ve dişlerdeki sorunlu yerler tek bir filmin içinde görülebilir.

Kullanma Şartları:
Hamilelik esnasında birçok ilacın kullanılmaması ya da kontrollü kullanılması önerilmesine karşın, dental tedavilerde kullanılan lokal anesteziklerin herhangi bir yan etkisi rapor edilmemiştir.
Lokal anestezi kullanılmasında üretici firmanın önerileri doğrultusunda hareket edilmelidir.
Herhangi bir uyarı yoksa lokal anestezik kullanmada bir sakınca yoktur

Panaromik röntgen neden gereklidir?
Panoramik diş çene röntgen filmleri, tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasına yardımcı röntgen filmleridir. Çene ve dişlerde gözle görülemeyen kist, çürük ve tümör gibi oluşumların teşhisinde ihtiyaç duyulur. Çene ve dişlerle ilgili cerrahi müdahalelerden önce hekimin görmesi gereken bir röntgendir. Çünkü bu röntgenler tedavi yapılacak alanı geniş bir biçimde gösterir ve operasyonun başarısını arttırır. Daima kullandığımız marka olan kodak röntgen en kaliteli görüntüleri sağlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.