Diş Beyazlatma

diş-beyazlatma
diş-beyazlatma

Diş Beyazlatma Ev Ofis Lazerle Bleaching

Zaman içerisinde yoğun kullanım, sigara alkol ve kahve nedeni ile kararma meydana gelmektedir. Bu gibi sorunların yüksek ihtimalle meydana gelmesinin en büyük nedeni ise, fırçalama alışkanlığının olmaması ya da sürekli olarak ertelenmesidir. Çare beyazlatma yöntemlerinde veya çeşitli temizleme yöntemlerinde aranmaktadır. Yüksek ihtimalli bir şekilde sağlıklı yapının meydana gelmesi için bakımsız kalanların kusursuz arınması gerekir. Dikkatsiz beslenme, şekerlemelerin aşırı tüketilmesi, ağız içindeki bakteriler başlıca nedenlerdir. Uygulama sabit protez diş ile hareketli diş kaplama işlemleri için geçersiz sayılır.

Özellikle kararmasında en büyük rol alan etkenler ise;

– Sürekli ve aşırı sigara tüketimi
– Ağızda yüksek oranda kötü bakım yapılması ve bakterilerin çoğalması
– Genetik yapıdan kaynaklanan sarı rengin yoğun olması
– Protezler, kaplamaların zamanla aşınması ve yenilenmemesi
– Gebelik zamanlarında kullanılan yoğun ilaçların yan etkisi.
– Küçük yaşta meydana gelen rahatsızlıklarda kullanılan ilaçlardan ötürü
– Yeni doğanlarda meydana gelen ağır sarılıklar

Başlıca nedenlerdendir. Lazerle diş beyazlatma tekniklerinde özel olarak uygulanan ve gereksinimi yüksek olan bir tedavi yöntemidir. Geçici bir yöntem değil uygulama sonrasında dikkat edildiği müddet süresince diş yapısında meydana gelen parlaklık uzun yıllar kendini korumaya devam edebilir.

Özellikle sararma meydana geldiğinde yoğun olarak olumlu etki alabilmek mümkündür. Sürekli olarak tedavi aşamalarını gözetmek, Güncel durumların en iyi şekilde oluşumunu sağlamak ile mümkündür. İşlem sonrasında 9 veya 10 tona kadar değişiklik ve ağartma görülebilir. Lazer yardımı ile kalıcı bir şekilde işlem son derece titizlikle uygulanan ve genelde olumlu sonuçlar doğran bir tekniktir. Ağartıcı malzemeler ile son derece güvenilir şekilde diş yapısında beyazlatma meydana gelir. Yüksek ihtimalle sonuçlar normal diş tonundan çok farklı olmaktadır. Lazer ışığı yardımı ilebu hassas tekniği uygulanır. İşlem sonrasında sonucun hemen ortaya çıkması uygulamanın büyük avantajlarındandır. Çok kısa zaman içerisinde gerçekleşen uygulama yöntemi, kısa süreli olması nedeni ile yoğunlukta tercih edilir.

Beyazlık getirisinin yanı sıra birçok olumlu etkiyi de beraberinde getirmektedir. Özellikle insan hayatında sağladığı en büyük etkiler;

– Çok sağlıklı diş etlerine kavuşmaya yardımcı olur. Kir ve plak tabakaları et kısımlarında birikme yapmaz.
– Çok uzun zaman etkisi görülür ve düzenli fırçalama ağız bakımına önem verilmesi halinde kusursuz bir şekilde parlaklık sağlar.
– Gülüşler eskisinden çok daha sağlıklı ve öz güvenle gerçekleşir. Ağız yapısını gülme esnasında kasmaktan kurtulmayı sağlar.
– Büyük oranda ton farkı olması, ağız kısmının dışarıdan daha hijyenik ve temiz görünmesini sağlar.

Lazerle diş beyazlatma tekniğinde adım adım uygulama aşamaları;

– Ortalama bir saat süren işlem sonrası büyük fark ve diş tonu açıklığı hissedilir.
– Hassasiyet hissi yaşanmaz, çünkü işlem aşamaları son derece basit lazer atışları ile gerçekleşmesi nedeniyle kesi veya çark uygulanmaz.
– Renk çok uzun yıllar korunur ve aşınma yapmaz.
– Ağız dokuları lazer uygulaması ile son derece ciddi şekilde korunur, herhangi bir rahatsızlık ve yara oluşturmaz.
– yüzeyi cilalanır ve aşaması için hazırlanır.
– Lazer ışını ağız içerisinde bölgelere belirli aralıklarla baskı uygular ve işlem aşamaları tamamen kusursuz bir şekilde gerçekleşir.

Son derece zararsız, ağız yapısına her açıdan yararı olan bir aşamadır. Bölgesel tonaj için uygulanması gereken en kusursuz yöntemdir. Sürekli olarak tekrar ettirmeyi gerektirmez. Sonrasında alkol ve sigara tüketiminde, çay, kahve tüketiminde dikkat edilmesi gerekir ve aşırı tüketiminden tekrar meydana gelebilecek kararmalara karşı daha az tüketilmesi gerekmektedir.

8 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.