Beyaz Diş Teli Fiyatları

beyaz-diş-teli-fiyatları
beyaz-diş-teli-fiyatları

Beyaz Diş Teli Fiyatları

Bazen genetiksel olarak doğuştan gelen bazen de sonradan kaza gibi etmenler sebebiyle ağız, çene ve diş yapısı bozulmaktadır. Bu bozuklukları giderip ortaya çıkan sağlık sorununun tedavisinde kullanılan yönteme braket denir. Braketler takılmadan önce ağızdaki çürükler mutlaka temizlenmiş olmalı. Sinir alma gerektiren bir durum varsa da bu teller takılmadan önce mutlaka yapılmalıdır. Bu meditasyonu yaptıran hastalar mutlaka günde 3 kez fırçalamalıdır. Ayrıca ara yüz fırçaları kullanılmalı ve araları bu sayede temizlenmelidir. Listerin ile ağız gargara yapılmalıdır. Teller takıldıktan sonra kullanılan asitli, çok soğuk ve sert gıdalar bu ürünlerin mine tabakasından çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle tükettiğimiz gıdalara zaman içinde çok dikkat etmeliyiz.

Diş telinin bizlere olan faydası çoktur. Öncelikle ağızda çarpıklık varsa bunun muamelesini sağlar. Çarpıklaşma tedavi edilmezse hem konuşmada güçlük çekersiniz, hem sindirim zorluğu yaşarsınız hem de görüntü açısından bizi rahatsız eder. Hem sağlık hem de estetik uygulamalar ile pozitif sonuçlar alınmaktadır. İşlem sonrasında sindirim zorluğu ortadan kalkar, konuşmamız düzelir ve kötü görüntüden kurtuluruz. Her yaşta bu işlem yapılabilir. Ancak çenenin önde ya da geride olması durumunda bunun tedavisi 12 yaşından önce yapılır. 12 yaşından önce yapılmasının sebebi ise ileriki yaşlarda bu işlemin uygulanmasının daha zor olmasıdır. Ayrıca ne kadar erken yapılırsa beyaz diş teli fiyatları daha uygun olur. Bu işlem insanların özgüvenini tazeler. Çünkü çarpık ve görüntüsü hoş durmayan dudak ve çene yapısı gülüşlerimizi olumsuz etkiler ve özgüven eksikliği yaşatır. Bu sayede çene ameliyatı olmamıza da gerek kalmaz. Çenedeki bozuklukta diş teli sayesinde düzelir. Gömük olanlarda bile tercih edilen bir yöntemdir. Malzemeler sağlam ağız içi organlarımızı çürütmez ve vücudunuza herhangi bir yan etkisi yoktur.

Çeşitli braket tipleri bulunmaktadır. Damon braketlerle beraber uygulanan özel kilitli bir mekanizma vardır. Bu mekanizma işlevsellik sırasında bunların içine lastik kullanılmadan takılmasını sağlar. Kullanılan ark teller sayesinde az miktarda baskı yapılır ve sürtünme kuvveti en aza indirilir. Bu sayede diş hareketlerinde herhangi bir gecikme olmaz. Invısalign yani telsiz hizmet genellikle yaşı ilerlemiş hastalara yapılır. Bu sayede yaşlı kesimin ortodontik kapanış problemleri ortadan kalkar.

Lingual yani görünmez uygulama da teller dilin ön yüzeyine değil arka yüzeyine takılır. Bu sayede görüntü şıklığı açısından herhangi bir kayıp olmaz aksine belli bile olmaz. Bu sayede dilediğinizce gülebilirsiniz. Metal olanlar, küçük lastikler takılarak yapılır. Bu lastikler ayda bir yapılan kontrol sırasında değiştirilir. Bu değişim sırasında istediğiniz renkte lastik taktırabilirsiniz.

Diğerlerinden farklı bir özelliği yoktur. Tek farkı bunların beyaz olmasıdır. Her kişinin farklı bir yapısı vardır. Bu nedenle beyaz braketler herkese takılmaz. Bunların üzerinde teflon kaplama vardır. Braketi taktırdıktan sonra yediklerinize ve içtiklerinize çok dikkat ederek düzenli olarak günde en az 3 defa fırçalamalısınız. Sigara kullanıyorsanız derhal bırakmalısınız. Çünkü sigara, yiyecek ve içecek etkisi ile bunlar zarar görebilir ve sarararak hoş olmayan kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Belli saatlerde mutlaka gargara yaparak tedaviye destek olmalısınız. Tellerinizi ve ağzını her zaman temiz tutmalı, eğer malzemeler lastiksi ise her ay düzenli kontrole gitmeniz gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.